Czy możesz dać sobie prawo do odpoczynku? – rozmowa z Natalią Miłuńską

Rozmowy z Kobietami

JESTEM DLA SIEBIE BY BYĆ DLA INNYCH – rozmowy z kobietami, które wiedzą, że potrzebują regularnie napełniać siebie.

Dziś Natalia Miłuńska  – skarbnica wiedzy i doświadczenia o kobiecym ciele i kobiecym cyklu (http://www.miesiaczka.com / http://www.kragsnow.blogspot.com / http://sladamibogini.pl).

Rozmawiamy o pozwoleniu sobie na odpoczynek. O tym jak systematyczne regenerowanie się wpływa na kobiety. I o tym, jak to możliwe w cywilizacji. Snujemy wizję świata, w którym jest miejsce na odpoczynek.

„Jeżeli cyklicznie nie odpoczywasz, nie pozwalasz sobie rozluźnić się, puścić wszystkie zobowiązania i naprawdę zregenerować się głęboko, to Twoja efektywność spadnie”. Narażasz się tym na szybsze wypalenie.

Cykl miesięczny jest jak cykl księżycowy.
„Jeżeli co miesiąc weźmiesz sobie czas na odpoczynek i naprawdę się do tego przyłożysz, to efekty są takie, że w trzeciej dobie cyklu masz przypływ energii – fontannę energii, pomysły na następny miesiąc”.
A ponadto, dla zachęty, co mówią inne kobiety:
„Mam doświadczenia orgazmiczne, ekstatyczne”.
„Moje ciało przeżywa rozkosz”.
„Jestem żywa”.

Największe wyzwania:
Prawo do odpoczynku.
Czy możesz sobie dać prawo do odpoczynku?
To rewolucyjna zmiana, żeby dawać sobie prawo do odpoczynku, zawsze kiedy jestem zmęczona.
„My, kobiety, jak już sobie damy do czegoś prawo, to wtedy znajdujemy sposoby, jak z tego prawa skorzystać”.

Przeciążenie kobiet.
„Potrzebujemy więcej mężczyzn, którzy będą brali w równej mierze odpowiedzialność za swoje dzieci, za rodzinę, za zakupy, itp.”

Kultura, która uzna, że czucie może być siłą a nie słabością.
„Bardzo dobrze by zrobiło naszej kulturze, gdyby bardziej żyła w zgodzie z cyklem kobiety i wartościami jakie niesie ze sobą cykl. Wartością jest odpoczynek, podążanie za ciałem, rozluźnianie. Świat byłby zdrowszy.”

Jak wyglądałby świat, w którym byłoby prawo do odpoczynku?
Jaka jest Twoja wizja świata z miejscem na odpoczynek?

Warsztaty w różnych miastach o odzyskiwaniu prawa do odpoczynku.

 

Anna Rogowska - Zapraszam do Siebie - psycholożka i terapeutka

To ja – Ania

Dzika Kobieta. Psycholożka, terapeutka ciała i ekspertka pracy poprzez baśnie. Specjalizuję się w pracy z kobietami, które są zmęczone nieustannym byciem dla innych. Sprzątam ciała i głowy, karmię serca i pracuję z przodkami, z osobistą przestrzenią.

Uwielbiam przyrodę, gotowanie. Zbieram zioła i robię nalewki. Odkrywam moją dziką, wolną naturę i uczę się jej ufać. Od roku mieszkam na pięknej Greckiej wyspie – Kreta. Możesz mnie odwiedzić sama lub z innymi kobietami.