Idziesz do Babci Jagi po ogień?

przypomni Ci, jak dbać o ogień pasji, twórczości, namiętności

Krąg dla Kobiet, które nieustannie są dla innych.
Potrzebują zarzymać się, zaufać sobie,
by żyć w zgodzie ze swoim rytmem.

 

IDĘ PO OGIEŃ

dla kogo

Jeżeli…

– zawodowo zajmujesz się pomaganiem
– znasz ze swojego życia mantrę naszych czasów: „Nie mam czasu. Nie mam siły. Nie mam pieniędzy.”
– to znak, że czas do Babci Jagi po ogień
– potrzebujesz czasu i przestrzeni dla siebie, by poczuć swój wewnętrzny rytm, powrócić do naturalnego cyklu
– chcesz rozpalić swój ogień, nauczyć się o niego dbać, przecież niesiesz światło dla innych

chcesz pobyć z innymi kobietami w bezpiecznej przestrzeni zaufania i życzliwości,
gdzie jest miejsce na “nie wiem”, pozwolenie na siłę i słabość, chcesz usłyszeć siebie,
być wysłuchana i zrozumiana, wiesz, że jak kobiety spotykają się razem, to dzieją się cuda

O CZYM ? 

Zaufanie Ogień Intuicja  Cykl

Babciu nie mam czasu zająć się sobą.
– Co się stało z Twoim rytmem, dziecko? – pyta Baba Jaga przekrzywiając głowę na bok jak ptak i przenika wzrokiem na wylot.
Jest grudzień, zima, czas ciemności i ciszy, czas na integrację i odpoczynek, czas, by głęboko zanurzyć się w sobie.
A co Ty robisz?
– Zapędziłam się. Żyję w pośpiechu i niedoczasie. Kończę rok, idą święta.
– Tak, szybciej, więcej, efektywniej – to Twoje motto. Obchodzi Cię los ziemi, czystego powietrza i czystej wody. Kupujesz zdrowe jedzenie. Chcesz zająć się ziemią a nie porafisz zająć się swoim ciałem. Troszczysz się o wszystko i wszystkich a nie ma cię dla siebie.
Babciu, nie mam siły zająć się sobą.
– A co się stało z Twoim ogniem? Pamiętasz jeszcze jak rozpala się ogień? Pamiętasz, że trzeba nieustannie podkładać, żeby nie wygasł?
Jak dbasz o swój ogień? Ogień pasji, namiętności, radości, twórczości.
To skąd masz mieć siłę? To ogień daje ciepło, światło, daje moc przemiany. Możesz zmieniać świat dzięki niemu.
Popadasz w poczucie winy, że nie jesteś wystaczająco dobra, wysarczająco dla wszystkich. Jak nie dbasz o swój ogień, to jak masz mieć siłę? Skąd? Zapomniałaś?
Zatrzymaj się. Przypomnij sobie.

Jak dbać o swój ogień

Tym razem zapraszam Cię na wędrówkę przez ciemny las do samej Babci Jagi po ogień. 
Już nie musisz iść sama. Za Tobą są kobiety, z których jesteś, wraz z życiem otrzymałaś od nich dar – dziedzictwo – intuicję, nawet jak myślisz/czujesz, że nic nie dostałaś, to masz w sobie głos, który Cię prowadzi …
Intuicja to nasze dziedzictwo, przynależy do nas. Otrzymałyśmy ją w spadku od kobiet, które były przed nami. Często ta ciągłość przepływu zostaje zatamowana, dlatego mamy poczucie, że nic nie dostałyśmy albo, że nasza intuicja szwankuje, nie działa. Wystarczy udrożnić kanał.
Wtedy jesteśmy gotowe, by wyruszyć przez ciemny las na spotkanie z Babą Jagą, by nauczyć się od niej co to znaczy żyć w zgodzie ze sobą, w zgodzie z wewnętrzną mądrością, instynktem i cyklem.
Wówczas możemy nieść przez życie wewnętrzny ogień, światło. Ta podróż zmienia.

Poprowadzą nas baśnie, sny, wewnętrzne doświadczenia, ciało.
Będziesz miała czas i przestrzeń, by wraz z innymi kobietami zatrzymać się, stanąć twarzą w twarz z mocą Baby Jagi i skontaktować się w sobie z Tą, Która Wie. Otrzymasz od swoich Przodkiń spadek – Intuicję – symbol Mądrej Kobiety/ Przewodniczki. Odkryjesz jak to jest nieść wewnętrzny ogień, co to zmienia.

Dlaczego Krąg Kobiet?

Już nie musisz być sama.

Praca z innymi ludźmi wymaga od nas nieustannej uważności, silnych ramion i otwartego serca. Bycie terapeutką to samotna i odpowiedzialna ścieżka. Przychodzi taki moment, że potrzebujemy zaczerpnąć energii dla siebie z miejsca jak najbardziej pierwotnego i naturalnego, będącego poza koncepcjami, teoriami, systemami. Krąg Kobiet spełnia taką rolę.

Spotykamy się razem, by zaczerpnąć z mocy kręgu. Są to bliskie spotkania o odkrywaniu i czerpaniu z wyjątkowej siły kobiet, tych kobiet, z których pochodzimy, tych, z którymi żyjemy w najbliższym otoczeniu, mitycznych, archetypowych kobiet, jak i uniwersalnej energii kobiecej.

Kiedy zastanawiałam się nad tym, co łączy nas wszystkie, które zawodowo zajmujemy się pomaganiem, przyszło do mnie, że zasiadamy w archetypie Uzdrowicielki. To siła, z której czerpiemy w swojej pracy dla innych. Podczas spotkań wzajemnie czerpiemy z niej dla siebie. Korzystamy z tego, że jesteśmy razem, z własnych rąk, głosów, serc.

 

 

„Intuicja to skarb kobiecej psychiki. Jest jak wahadełko w rękach różdżkarza, jak kryształ, przez który patrzymy tajemniczym wewnętrznym wzrokiem. Jak mądra stara kobieta, która zawsze jest obok, gotowa doradzić, co należy zrobić, czy pójść w prawo czy w lewo. To jedna z form Tej, Która Wie, starej La Que Sabe, Dzikiej Kobiety”. C.P.Estes

zatrzymaj się

Roznieć Swój Ogień

OGIEŃ ~ INTUICJA

Spotkaj się z Babcią Jagą – wyrusza do niej dziewczynka a wrca kobieta. Ona nauczy Cię jak dbać o swój ogień, czym karmić intuicję, by żyć w zgodzie ze swoim rytmem.

KRĄG KOBIET

Zaczerpnij z mądrości kręgu. Poczuj wsparcie innych kobiet. Spotykamy się w kameralnej 6-osobowej grupie. Intymna atmosfera. Nie musisz być samotna na ścieżce, którą kroczysz.

BAŚNIE

To przestrzeń pomiędzy słowami – odpoczywa głowa, prowadzi Cię pamięć ciała, uczysz się słuchać ciała, kontaktować ze zbiorową mądrością. To żywe doświadczenie.

BEZ OGRANICZEŃ

Zaufaj temu, co czujesz i doświadczasz. Spotykamy się ONLINE – poprzez platformę Zoom. Masz dostęp do ponadczasowej, pierwotnej wiedzy tam, gdzie jesteś.

„Idź w las, idź w las. Jeśli nie wejdziesz do lasu, to nic Ci się nie przydarzy i nigdy nie zaczniesz naprawdę żyć”

Clarissa Pinckola Esstes

„Biegnąca z wilkami”

OPINIE

O Pracy ze Mną

 

„Miałam potrzebę zadbania o siebie w kontekście mojej pracy. Dzięki udziałowi w programie ukierunkowałam swoją uwagę tam, gdzie była potrzebna, zyskałam nowy wgląd w temat, z którym było mi trudno. Czuję, że ta wiedza nadal we mnie pracuje. Najcenniejsza i zarazem najbardziej poruszająca była dla mnie praca w parze, realnie poczułam intymność tej wymiany. Mocną stroną programu jest regularność spotkań, wspierająca obecność kręgu i Ania! ♥ Jej uważność, obecność i piękna wrażliwość. ”

~ Basia Ciemięga | Głos Kobiety

„Praca z baśnią otworzyła mnie na wiele ciekawych wglądów :) zwłaszcza rysowanie baśni i praca przez ciało. Dostałam przekaz od Pajęczycy, by dać sobie czas – snucie pajęczyny to jest coś, co wymaga czasu. Ważna też była dla mnie informacja o wyciąganiu nitki, by pozostawić miejsce dla niedoskonałości, która przyszła przez baśń i potem we mnie dzięki naszej regularnej pracy pracowała”

 

~ Maria Moonset | Astrologia Pełni

 

„Zdecydowałam się na udział w programie, by być dla siebie i innych naprawdę wspierającą osobą i jeszcze bardziej świadomą przewodniczką. Doświadczyłam w sobie Kobietę Pająk i usłyszałam jej przekaz. To było mocne doznanie. Znalazłam praktyczny sposób wzmacniania siebie. Mocną stroną programu jest sama baśń „Kobieta Pająk” oraz Twoja, Aniu, uważność i łagodne, pełne empatii prowadzenie.”

~ Anna Bezdziecka | Coach Kryzysowy

Znam Anię i magię jej pracy nie od dzisiaj. Chciałam poszukać w sobie wątków, nitek, tematów, które wymagają ode mnie uwagi i wyjąć na światło dzienne. Program wprowadził mnie w głęboką pracę z metaforami zawartymi w baśni. Pozwolił mi bezpiecznie połączyć się z „moimi” wątkami i przepracować je.
Ania pozostawia wystarczającą przestrzeń na nasze własne interpretacje, szukanie własnych treści i właściwych dla siebie rozwiązań, zaprasza każdą z nas do uczestniczenia i czerpania po swojemu. Dla mnie to ważne. Mocną stroną programu jest spokój i wgląd Ani. Magia, która z niej emanuje.

~ Małgorzata Żukowska | Prosperuj Jako Coach

Baśnie są po to, by budzić – nie usypiać

Twoja Inwestycja

O MNIE

Anna Rogowska

Jestem psycholożką, terapeutką ciała i ekspertką pracy poprzez baśnie. Specjalizuję się w pracy z kobietami, które są zmęczone nieustannym byciem dla innych. Pomagam im zregenerować siły, by miały z czego dawać. Jak to robić? Odpowiedzi szukam wśród kobiet. Tych, które są na wyciągnięcie ręki, tych, z których pochodzimy, jak i tych pradawnych, mitycznych, z baśni. Pracuję indywidualnie poprzez sesje terapeutyczne i sesje masażu. Prowadzę autorską metodą cykl warsztatów rozwojowych Dzika Kobieta – Bliskie Spotkania, inspirowanych baśniami z książki „Biegnąca z wilkami” C.P. Estes oraz 9 – miesięczny program dla terapeutek Ta, Która Wie – zaufaj sobie. Jestem inicjatorką Kręgu Kobiet dla terapeutek.
www.anna-rogowska.pl

KONTAKT:

TEL: +48 793 417 813

E-MAIL: ANNA.SPOTKANIA@GMAIL.COM