Wrażliwość jako przewodniczka
– o ścieżce do czucia siebie, ciała, przyjemności

10 dniowy intensywny warsztat online

Warsztat dla kobiet, które chcą zrozumieć swoją wrażliwość,

przyjąć ją, uszanować i nauczyć się kierować nią w życiu.

 

ZAPISUJĘ SIĘ

dla kogo

Jeżeli…

– zawodowo zajmujesz się pomaganiem
– dajesz za dużo, jesteś wyczerpana, przestałaś czuć ciało, siebie, przyjemność

– chcesz odzyskać swoją wrażliwość i kierować się nią w życiu osobistym jak i w pracy
– jesteś wrażliwcem, łatwo się przebodźcowujesz, chcesz nauczyć się żyć z tym darem

O CZYM ? 

Inicjacja w dojrzałą wrażliwość

Przez 10 dni będziemy towarzyszyć Ci w procesie zbliżania się do Twojej wrażliwości, rozpoznawania jej i budowania do niej zaufania. 

Podczas warsztatu przejdziemy inicjację w dojrzałą wrażliwość. To proces, który pomoże Ci zobaczyć swoją wrażliwość jako personifikację na osi czasu. Często w naszym życiu dzieje się tak, że z różnych powodów nie ma przestrzeni, by swobodnie, bezpiecznie wyrażać się, otwarcie pokazywać to, kim się jest.  Wtedy nasza wrażliwość musi zostać schowana, często jest zraniona, zalękniona, bezbronna. Nie ma możliwości dorosnąć. Ważne, by można ją było spotkać w tym miejscu, w którym utknęła i pomóc jej dojrzeć, dorosnąć. Możemy wtedy na nowo ją poznać, zbudować więź. Staje się wówczas przewodniczką po świecie uczuć, doznań, łączniczką pomiędzy światem wewnętrznym a zewnętrznym. Wystarczy wówczas jej zaufać, a poprowadzi przez życie. To ona ma dziecięcą zdolność czucia. Wie którędy. Dojrzała wrażliwość potrafi sama się obronić swą autentycznością i otwartością. 

Warsztat opiera się na codziennej praktyce uważności i wrażliwości jako narzędziach do poznawania siebie, tworzenia swej wewnętrznej mapy. Uczysz się języka, którym komunikuje się z Tobą Twoje ciało, uczysz się porozumiewać z nim,  słuchać sygnałów, które do Ciebie wysyła, uczysz się reagować na nie z delikatnością i czułością.  Praktyka wpisana jest w codzienne życie, nie wymaga rewolucji, przearanżowania życia, dużych nakładów czasu, ale prowadzi w głąb, uwrażliwia, otwiera na czucie wszystkimi zmysłami.  Prowadzi do tego, by traktować siebie z czułością i delikatnością. Przenosi się na relacje z bliskimi jak i kontakty zawodowe.

 

 

 „Warto starać się dowiedzieć jak najwięcej na swój temat,

ale tylko wtedy, gdy potrafimy być przy tym dla siebie dobrzy.

Autentyczność polega nie tylko na zdobywaniu wiedzy i siły,

ale też na akceptacji własnej słabości i wrażliwości.”

Brené Brown 

 

Korzyści z udziału w warsztatach

Dowiesz się:

9

czym jest wrażliwość, uważność i czułość oraz jak można ich używać jako narzędzi w relacjach ze sobą i z innymi

9

dlaczego czucie siebie i umiejętność czytania sygnałów wysyłanych przez ciało są podstawą relacji z innymi oraz dlaczego bez tego nie można być wsparciem dla innych

9

czym jest przyjemność i dlaczego warto się nią kierować

9

czym jest trauma, dysocjacja, rytmy regulacji i jak to się ma do wrażliwości, uważności i zdolności do odczuwania przyjemności

9

czym są osobiste granice i dlaczego wrażliwość potrzebuje mocnych granic

9

jak bycie czułym i wrażliwym prowadzi nas do autentycznej obecności

9

jak praktyka uważności i podążanie za wrażliwością mają moc zmieniania świata

 

 

Odkryjesz:

  • jakich mechanizmów używasz, żeby nie czuć?
  • w jaki sposób marginalizujesz sygnały jakie wysyła Twoje ciało?
  • jak to się stało, że odwróciłaś się od swojej wrażliwości i co Cię do tego zmusiło?
  • gdzie są Twoje granice, jak je komunikować w relacjach i jak rozpoznawać, że zostały naruszone?
  • jaki jest Twój unikalny sposób czucia?
  • w jakich obszarach twojego życia wrażliwość jest najbardziej potrzebna?
  • jak wrócić do czucia?
  • jak mądrze podążać za przyjemnością?

SPRAWDŹ SAMA.

Wrażliwość to wielka siła.

WRAŻLIWOŚĆ

Codziennie otrzymasz propozycje doświadczeń pogłębiających czucie, które możesz na co dzień wprowadzać do swojego życia, sprawdzać, co działa, eksperymentować.

UWAŻNOŚĆ

Codziennie zaprosimy Cię do wspólnej, krótkiej praktyki uważności, która pomoże Ci skomunikować się z Twoim ciałem i odczytywać sygnały jakie ono Ci wysyła. 

KRĄG KOBIET

3 razy spotkamy się w kręgu warsztatowym  i wejdziemy w pogłębiony proces. Będzie to czas i przestrzeń, by poczuć wspólnotę i zaczerpnąć z mądrości kręgu.

ONLINE

 Pracujemy w zamkniętej grupie na FB. Codziennie dostajesz materiały, propozycje ćwiczeń. Możesz dzielić się tym, co przeżywasz. Podczas lifów odpowiadamy na pytania.

Jesteś gotowa ujawnić swoją wrażlwiść?

„Uwierz, że to, co czyni cię wrażliwym, czyni cię pięknym. Wrażliwość nie jest czymś komfortowym, ani czymś rozdzierającym – to coś niezbędnego. To gotowość do powiedzenia pierwszemu „kocham cię“, gotowość do działania, gdy nie ma żadnych gwarancji, gotowość do oddychania, gdy czekasz na wynik mammografii. Wrażliwość to skłonność do inwestycji w związek, który może, ale nie musi się udać. Aby żyć we właściwy sposób trzeba zaprzestać kontroli i przewidywania, a w zamian skontaktować się ze swoją wrażliwością.”

Brene Brown

 

OPINIE

O tym jak Pracujemy

 

„Miałam okazje doświadczyć połączenia z moją intuicją, z czymś wiekszym ode mnie. Ogromną inspiracją było dzielenie się w kręgu. Dostałam bardzo cenne wskazówki dotyczące mojej twórczości, tego jak tworzyć, co jest ważne. Mocną stroną programu jest praca na głębi, Twoje prowadzenie, wymiana w kręgu, bardzo ciekawe procesy zapraszające do kontaktu z głębszymi jakościami.”

~ Karolina Gładych | Transformation Coach

„Moją intencją, dla której zdecydowałam się na udział w warsztacie było zainteresowanie doświadczeniami… hmm… duchowymi? W każdym razie takimi, które płyną z mojego wnętrza i nie podlegają obiektywnej ocenie. Warsztat oswoił mnie z wizualizacją, wyrażaniem siebie przez ruch i pomógł zaufać temu co widzę lub czuję w głębi siebie. Czułam się bezpiecznie na tyle, żeby eksplorować swobodnie i po swojemu. Poczułam swój wewnętrzny ogień. Zobaczyłam, jak ważne jest dla mnie wyrażać siebie w tańcu, śpiewie, kontakcie z naturą i jak ważne jest dla mnie zapewnianie sobie tego, dbanie o to. Dla mnie Kobieta Pająk jest bardzo neutralna w swoich cechach (nie widzę jej wyłącznie jako dziewicy albo dzikuski) i dzięki temu odbieram ją jako przyjaciółkę, albo wręcz patronkę, która wspiera mnie we wszystkich wyborach, które płyną z wnętrza, są dogłębnie moje. Bardzo ważne jest też dla mnie to, że wciąż mam kontakt z innymi uczestniczkami warsztatu i nawzajem się wspieramy. Mocną stroną programu jest kontakt z innymi kobietami, doświadczenia. Wydaje mi się też, że potrafisz Aniu sprawić, że każda uczestniczka czuje się ważna. Że jej zdanie albo doświadczenie jest cennym głosem w dyskusji.”

 

~ Anna D. 

 

„Żywa praca grupowa z innymi kobietami była niezwykła, pełna różnorodności i jakby odkrywaniem i ukazywaniem światu tej tajemniczej części tkwiącej głęboko w nas. Praca była naprawdę niezwykła. Dokonał się we mnie proces odsłonięcia pewnej części mnie, która jest mi teraz bardzo pomocna. Odczuwam ją, jako głębsze moje poczucie bycia w swoim ciele. Czerpanie z jego mądrości. Jestem bardzo wdzięczna za warsztat i za wszystkie informacje i doświadczenia, które w tym czasie dostałam. Wiem, że kontakt z najgłębszą cząstką siebie możliwy jest poprzez zobaczenie przeszkód, które w tym kontakcie przeszkadzają. Jestem teraz w takim procesie. Wiem też, że wydeptana droga do Kobiety Pająk jest realna, w jakimś stopniu odczuwam ją, pomaga mi. Dziękuję:)”

~ Ewa G.

Znam Anię i magię jej pracy nie od dzisiaj. Chciałam poszukać w sobie wątków, nitek, tematów, które wymagają ode mnie uwagi i wyjąć na światło dzienne. Program wprowadził mnie w głęboką pracę z metaforami zawartymi w baśni. Pozwolił mi bezpiecznie połączyć się z „moimi” wątkami i przepracować je.
Ania pozostawia wystarczającą przestrzeń na nasze własne interpretacje, szukanie własnych treści i właściwych dla siebie rozwiązań, zaprasza każdą z nas do uczestniczenia i czerpania po swojemu. Dla mnie to ważne. Mocną stroną programu jest spokój i wgląd Ani. Magia, która z niej emanuje.

~ Małgorzata Żukowska | Prosperuj Jako Coach

Praca u Ani Rogowskiej jest dla mnie zawsze dużym przeżyciem i podróżą wgłąb siebie. Metafora, jaką jest baśń, jest jednym z najciekawszych znanych mi sposobów kroczenia po ścieżkach swojego życia i szukania na nich własnej mocy i odpowiedzi. Warsztat Kobieta Ptak dał mi nowy wymiar integralności, spojrzenia na siebie z innej perspektywy i dania sobie prawa do bycia silną i korzystana z własnej mocy. Zobaczyłam na jakim jestem etapie obejmowania swojej siły i co mnie blokuje. Podeszłam do siebie z większą wrażliwością i wyrozumiałością. I do tego otrzymałam całą tonę uwagi i empatii. Namalowałam nawet swoją Kobietę Ptak, która do dzisiaj stoi na kominku 🙂

~ Dominika Lis | Psycholożka, Trenerka

Kobieta w drodze, dusza poszukująca odpowiedzi, współodczuwająca szamanka, czarodziejka z innego wymiaru relacji i bliskości. Otworzyła mi kolejne drzwi do zrozumienia siebie i akceptacji dla otaczającego świata. Pokazała jak szanować człowieka i jak kochać dziecko bez deptania jego duszy pod pozorem terapii. Polecam wędrówki z Gosią…

~ Agnieszka Janiec |dyrektor Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna AGAJA

Praca z Małgosią była dla mnie niezwykłą podróżą do samej siebie i uwolnieniem się od przekonań. Dzięki Twojej odwadze i wsparciu jestem dziś w miejscu, w którym umiejetność budowania relacji z synkiem stała się sensem mojego każdego dnia❤️❤️❤️.

~ Kinga | mama Wojtka

Gosia to prawdziwa terapeutyczna profesjonalistka a przy tym ciepła pełna miłości i empatii kobieta przy niej zawsze czułam się bezpiecznie i zawsze pokazywała mi światełko w tunelu .
Towarzyszyła nam w naszej drodze z autyzmem prawie od początku diagnozy synka
Michaś ma teraz 10 lat i to bardzo mądry wrażliwy i empatyczny chłopiec co w dużej mierze jest zasługą Gosi
Polecam z całego serca warto mieć ją na swojej drodze życia

~ Anna | mama Michała

I’m so grateful to have the opportunity to work with Gosia. Incredible knowledge with energy passion and genuine love for you and your child. No matter what you expect from the program you will get much, much more. It had an incredible impact on our entire family and relations between us. Gosia will make you feel peaceful and inspired. It’s a life changing therapy, unbelievable experience, highly recommend!

~ Karolina Duduś-Hladik

Gosia to osoba wrażliwa, empatyczna, z ogromnym doświadczeniem i głębokim zrozumieniem wszystkiego co wiąże się z autyzmem, pracą nad sobą, pracą nad relacjami, pracą z emocjami. Dla mnie już od 2 lat stanowi ogromne wsparcie, prowadzi mnie i pomaga zrozumieć co w tym życiu jest najważniejsze. Najważniejsze to być sobą, kochać siebie, nieustannie zmieniać się na lepsze, odpuszczać to co mi nie służy by dzięki temu wszystkiemu właśnie móc stworzyć prawdziwe relacje ze swoim dzieckiem. Dzieckiem, które mimo tego że nie mówi, początkowo unika kontaktu, a relacje z nim są trudne z czasem staje się najważniejsza osobą z Twoim życiu, którą akceptuje się bezgranicznie, a bliskie więzi pojawiają się same.

~ Sabina Gut || mama Hani

ŻYCIE AUTENTYCZNE – TO CODZIENNY WYBÓR

Twoja Inwestycja

O MNIE

Anna Rogowska

Jestem psycholożką, terapeutką ciała i ekspertką pracy poprzez baśnie. Specjalizuję się w pracy z kobietami, które są zmęczone nieustannym byciem dla innych. Pomagam im zregenerować siły, by miały z czego dawać. Jak to robić? Odpowiedzi szukam wśród kobiet. Tych, które są na wyciągnięcie ręki, tych, z których pochodzimy, jak i tych pradawnych, mitycznych, z baśni. Pracuję indywidualnie poprzez sesje terapeutyczne i sesje masażu. Prowadzę autorską metodą cykl warsztatów rozwojowych Dzika Kobieta – Bliskie Spotkania, inspirowanych baśniami z książki „Biegnąca z wilkami” C.P. Estes oraz 9 – miesięczny program dla terapeutek Ta, Która Wie – zaufaj sobie. Jestem inicjatorką Kręgu Kobiet dla terapeutek.
www.anna-rogowska.pl

O MNIE

Małgorzata Michaluk

Jestem terapeutką, pedagożką specjalną, trenerką i facylitatorką. Specjalizuję się w odczytywaniu subtelnych sygnałów, bywam głosem dla tego co niewypowiedziane. Łączę pracę z ciałem i umysłem i emocjami. Pomagam rodzicom dzieci ze specjalnymi potrzebami budować wspierające i satysfakcjonujące relacje z dziećmi. Pokazuję jak z tego co najtrudniejsze w relacjach z dzieckiem zrobić największego sprzymierzeńca. Prowadzę sesje indywidualne dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi i emocjonalnymi, w kryzysie po doświadczeniu traumy w pełni oparte na podejściu rozwojowym, niedyrektywnym i podążaniu za procesem autoterapeutycznym dziecka. Wspieram także kobiety i mężczyzn w procesie życiowej transformacji. 

Więcej o mnie na www.malgorzatamichaluk.com