Bezpłatne Seminarium

Rana, do której
nie można się przyznać

Dla specjalistek – kobiet, które zawodowo zajmują się pomaganiem.
Zapraszam Cię na wyjątkowe 6-dniowe spotkania w gronie 10 specjalistek.
Zapisz się na listę, aby dołączyć.

Seminarium otwiera zapisy do programu Uzdrowienie Uzdrowicielki.

START: 25-30.12.2023

o seminarium

Zapraszam Cię

To spotkanie ekspertek, czyli kobiet, które na co dzień pracują z innymi ludźmi w obszarach pomocowych, terapeutycznych, opieki zdrowotnej.

To też spotkanie po prostu kobiet z kobietami. Zaprosiłam specjalistki, które podzielą się swoją historią, doświadczeniem i perspektywą: Dlaczego nie można się przyznać do rany Uzdrowicielki?

Uzdrowicielka to archetyp – Ta, Która potrafi poskładać i połączyć w całość. Przywrócić pełnię. Tym zajmujemy się na co dzień. Składaniem, łączeniem, przywracaniem do życia na nowo. Na tym polega uzdrowienie, by znów poczuć się w pełni. W pełni sobą.

Dla kogo?

\

Zawodowo zajmujesz się pomaganiem, wspieraniem, towarzyszeniem.

\

Jesteś psycholożką, terapeutką, coachką, lekarką, masażystką, pracujesz poprzez ciało, głos, ruch nieustannie jesteś dla innych

\

Doskonalisz się w byciu jak najlepszym narzędziem do pomagania innym.

\

Jesteś otwarta na nowe perspektywy. 

\

Próbowałaś już wielu metod, by uzdrowić siebie i wciąż jest coś, co nie daje Ci spokoju.

Anna Rogowska

dlaczego?

Rana, do której nie można się przyznać

Rana Uzdrwowicielki – to trudne, bolesne, często traumatyczne doświadczenia wpisane w naszą osobistą, generacyjną i kolektywną historię, które sprawiają że decydujemy się na pracę w branży pomocowej, w służbie innym. Psychoterapeuta to często tożsamość – nie tylko zawód. Naturalna kobieca jakość troszczenia się, opiekowania kulturowo została wpisana we wzrór poświęcania się i zostawiania siebie na końcu.
A włożona w zawód ma dodatkowo nałożone społeczne oczekiwania i oceny, które nadają sztywne ramy temu czym jest pomagnie i tym samym trudniej jest dbać o siebie.

wśród swoich

Przestrzeń, w której możesz poprzeglądać się w innych kobietach. Nie jesteś sama.

10 kobiet

10 ekspertek. Podzielą się swoją perspektywą. Opowiedzą
o osobistym doświadczeniu.

dla specjalistek

O tym, co jest ważne, kiedy nieustannie jesteś dla innych.
To, czego się nie mówi.

25-30 grudnia

Każdego dnia (rano i wieczorem) otrzymujesz dwa 40 min. nagrania rozmów z kobietami.

9 tematów

Od perspektywy kulturowej, poprzez kolektywną, generacyjną, cielesną
i osobistą.

online

 Bez wychodzenia z domu.
Czas pomiędzy świętami.
Możesz zwolnić i się zatrzymać.

Kim jesteś, kiedy nie musisz pomagać,

ratować, uzdrawiać?

PRELEGENTKI

Poznaj Kobiety

Maria Moonset

psycholożka / astrolożka

Trzyma kosmiczną perspektywę.

więcej o Marii

Profesjonalną astrologią zajmuję się od 1999 roku, od 2012 roku tworzę stronę facebookową Astrologia Pełni i prowadzę blog moonsetstory.blogspot.com

Astrologia najpierw była moją młodzieńczą pasją, sposobem poznawania siebie i świata, potem stała się drogą do wspierania innych w rozwoju, a w końcu stała się moim głównym zawodem. Długo się przed tym broniłam, mimo wiedzy i doświadczenia nie chciałam wejść w rolę „astrologa” rozumianą jako ten, co wie i feruje wyroki. 

Studiowałam etnologię i psychologię, ukończyłam specjalizację terapeutyczną i na astrologię patrzę jako na narzędzie samopoznania, rozwoju osobistego czy terapii polegającej na wzroście samoświadomości i samoakceptacji, oraz na odnalezieniu rozwiązań dla tego, co postrzegamy jako wewnętrzne konflikty.

Astrologia Pełni

Maja Wąsała

pisarka / mama 6 dzieci

Wielka Twórczyni Życia.

więcej o Maji

Jestem pisarką, mówczynią oraz trenerką umiejętności społecznych. Na co dzień wychowuję troje dzieci, które mieszkają ze mną i z moim mężem w domku pod lasem. Troje starszych dzieci jest już usamodzielnionych. Prowadzę warsztaty rozwojowe dla kobiet w tradycji szamańskiej, w temacie powrotu do siebie i odzyskiwania części siebie utraconych w procesie macierzyństwa i nie tylko. Pracuję posługując się opowieścią, baśnią i śpiewem. Lubię malować wizerunki starych kobiet na wpół magiczne. Lubię życie, takie jakie jest.

Autorka książek: „Nikodem. Terapeuta duszy”, „Tabletki na życie”. Wydaje drugą część „Tabletek na życie” i tworzy „Dziką Matkę”.

Dotykam Życia – blog

Aneta Pisz

psychoterapuetka rodzinna

Prowadzi w objęcia mamy i taty.

więcej o Anecie

Założycielka „Przestrzeń Serca” i „Centrum Terapii Rodzin” w Katowicach. Od  prawie 20 lat  pracuje  jako psychoterapeuta. Szkoliła się w Katowickim Instytucie Psychoterapii, Międzynarodowej Szkole Ustawień i Szkole Anny Choińskiej. Uczestniczyła w seminariach Berta Hellingera. Psychoterapeuta rodzinny, licencjonowany trener warsztatów umiejętności psychospołecznych i mediator. W swoim podejściu integruje terapię systemową i podejście Ericksonowskie, stosuje metody terapii krótkoterminowej, uwzględniając elementy pracy Ustawieniowej Berta Hellingera, Mocnego Trzymania Jiriny Prekop i pracy z ciałem. Specjalizuje się w szczególności w prowadzeniu warsztatów pojednania z rodzicami „Z nimi w sercu” metodą Mocnego Trzymania Jiriny Prekop. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów psychoterapii. 

Przestrzeń Serca

Sylwia Wójcik

psycholożka /
terapeutka traumy

Przywraca Śmierć do Życia.

więcej o Sylwii

Jestem psycholożką, terapeutką traumy (Somatic Experiencing, SOMA
Embodiment – Sonia Gomes, Brainspotting, Emotion Aid, NeuroAffective Personalitty
Development – Marianne Bentzen i inne), członkinią kolektywu Instytut Dobrej Śmierci.
Byłam asystentką w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w
Poznaniu, wykładałam na SWPS w Poznaniu. Przez kilka lat współpracowałam z hospicjum
domowym i z Akademią Walki z Rakiem.
Jestem uczestniczką Kręgów Kobiet, sama też takie zwołuję.
Od wielu lat pracuję z ludźmi, którzy dojrzewają do zajęcia się tematem śmierci, a także z tymi,
którzy zostali skonfrontowani z diagnozą zagrażającą życiu.
Jestem organizatorką i pomysłodawczynią Konferencji Życie Śmierć, organizuję spotkania w ramach „Porozmawiajmy o śmierci przy Kolacji”, prowadzę warsztaty „ Wyprawa po dobre życie, umieranie i dobrą śmierć. Podróż pierwsza: A gdyby został Ci rok życia?”.
Cały czas uczę się jak mówić o śmierci, aby przywrócić ją do Życia.
www.sylwiawojcik.pl
https://www.facebook.com/sylwiawojcikczasnazmiany
sylwiawojcik2013@gmail.com

dr n. med. Monika Ochalik

psychiatra / terapeutka

Patrzy holistycznie.

więcej o Monice
Ukończyłam studia medyczne na wydziale lekarskim w 2001 roku na wydziale lekarskim na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.
Tytuł dr nauk medycznych posiadam od 2006 roku.
Ukończyłam 4-letnie studia podyplomowe w zakresie psychoterapii w podejściu psycho dynamicznym  na CMUJ w Krakowie i obecnie poszerzam swoją wiedzę w obszarze psychoanalizy jungowskiej.
Posiadam 5-letnie doświadczenie w kierowaniu oddziałem psychogeriatrycznym, oraz certyfikat psychiatry środowiskowej.
Jednak dopiero teraz robię to, co jest realizacją mojego zawodowego marzenia; stworzyłam własną przytulną przestrzeń – Centrum Medyczne Ochaliczówka, gdzie pacjenci mają holistyczną opiekę psychiatryczną i psychoterapeutyczną, oraz z zakresu innych specjalizacji medycznych.
W leczeniu moich pacjentek/ów mam więc wsparcie ze strony terapeutek różnych podejść terapeutycznych i możliwość dzielenia/uzupełniania się  wiedzą i dialogiem w razie wątpliwości. 
Nareszcie jest tak, jak sobie wymarzyłam.

http://ochaliczowka.pl/psychiatria/

Ewa Kowalska – Janusz

psycholożka /
psychoterapeutka

więcej o Ewie

Jest psycholożką, psychoterapeutką, od 13 lat pracuje z kobietami mającymi wobec siebie ogromne wymagania. Swoim klientkom pomaga uwolnić się od poczucia winy, wstydu i ciągłego zasługiwania, po to by mogły w końcu poczuć się wystarczające i żyły na miarę swojego potencjału. Głęboko wierzy w to, że świat potrzebuje kobiet, które coraz lepiej rozumieją siebie, dzięki czemu ufają sobie i odważnie korzystają ze swojej mocy. www.ewakowalskajanusz.com

dr n. med. Eliza Sobuta – Wajdi

psychoterapeutka /Terapeutka Medycyny Chińskiej

Uczy terapeutki jak dbać o siebie.

więcej o Elizie

Jestem psychoterapeutką, life&health coachką oraz Terapeutką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, instruktorką medytacji i trenerką mindfulness. 

Od 2006 roku prowadzę w Krakowie Centrum Promocji Zdrowia Almedica, gdzie pracuję jako terapeutka i prowadzę swój autorski program terapeutyczno-rozwojowy „Zdrowie i Emocje w Harmonii”. Pracuję z ciałem i emocjami, głównie z kobietami, młodzieżą, dziećmi w obszarze radzenia sobie ze stresem i wypaleniem oraz problemów psychosomatycznych. Uczę jak głębiej rozumieć to, co mówi do nas ciało, przez różne objawy. Jak żyć z większą uważnością na swoje potrzeby, jak zatrzymać się w biegu i rozgościć w swoim życiu. W swojej pracy łączę naukową wiedzę Zachodu z obszaru psychoterapii i neurobiologii oraz mądrość terapii holistycznych Wschodu. Jestem autorką programu oraz opiekunką merytoryczną studiów podyplomowych na Akademii Górnośląskiej na kierunku “Terapie holistyczne w profilaktyce stresu i wspieraniu zdrowia”.  

Prowadzę też Szkołę Dobrostanu, w ramach której odbywają się szkolenia i warsztaty dla kobiet, młodzieży oraz rodziców. Dotyczą one radzenia sobie ze stresem i wypaleniem, oraz budowania lepszej relacji ze swoim ciałem. Rodzice mogą nauczyć się, jak lepiej wspierać swoje dzieci w budowaniu emocjonalnej równowagi i dobrostanu. Kobiety pracujące w zawodach pomocowych jak dbać o siebie i „BHP” w swojej pracy, aby skuteczniej pracować, nie wypalając się. Jak się regulować i jak regenerować, aby utrzymać zdrowotny balans.

Szkoła Dobrostanu

Małgorzata Michaluk

terapeutka / coachka

Kobieta w zmianie.

więcej o Małgorzacie

Terapeutka pedagogiczna, oligofrenopedagożka, trenerka i coachka. Wspiera kobiety, które przechodzą przez duże życiowe zmiany, w docieraniu do ścieżki serca i tworzeniu życia z zgodzie z nią. W pracy prowadzą ją trzy tematy – ścieżka serca, przynależność i odporność psychiczna. Prowadzi sesje coachingowe z kobietami w zmianie oraz konsultacje dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, a także szkolenia dotyczące neuroróżnorodności, wspierania osób w spektrum autyzmu, warsztaty dotyczące odporności psychicznej oraz warsztaty rozwoju osobistego, kręgi, kręgi snów.

www.kobietawzmianie.pl

www.malgorzatamichaluk.pl

dr n. med. Anna Żęcin – Dereń

stomatolożka / zwołująca kręgi dla lekarek

więcej o Annie

Lekarz dentysta, dokor nauk medycznych w dziedzinie stomatologii adhezyjnej. Trzymająca krąg kobiet dla lekarek w Łodzi. Zafascynowana świadomą kobiecością i głębokim kontaktem z ciałem. W trakcie roku rozwojowego w nurcie terapii Gestalt.

Anna Żęcin Dereń FB

Znany Lekarz

Anna Rogowska

terapeutka / coachka

Organizatorka seminarium.

Jestem psycholożką, terapeutką ciała, specjalizuję się w pracy poprzez baśnie i archetypy. Od 7 lat wspieram kobiety, które zawodowo zajmują się pomaganiem. Tworzę dla nich przestrzeń, w której mogą zaczerpnąć dla siebie, zregenerować energię, aby miały z czego dawać. W tej grupie są: psycholożki, terapeutki, coachki, lekarki, masażystki, kobiety, które pracują poprzez ciało, głos, ruch. To, co nas łączy to archetyp Uzdrowicielki. Uzdrowicielka –Ta, Która potrafi poskładać i połączyć w całość. Przywrócić pełnię. Wzorzec, moc, z której same możemy czerpać dla siebie. Do pełna. Do pełni SIEBIE.

Uwielbiam baśnie – zarówno czytać, jak i oglądać. Dzięki nim rozumiem siebie i świat. W ciągu ostanich siedmiu lat opracowałam moją autorską holistyczną metodą pracy, rozwoju i transformacji.

Dołącz do Seminarium

Rana, do której nie można się przyznać

6-dniowe BEZPŁATNE spotkania w gronie 10 specjalistek.
Zapisz się na listę, aby dołączyć.

Seminarium otwiera zapisy do programu Uzdrowienie Uzdrowicielki.

START: 25-30.12.2023

„Żeby przejrzeć, wejrzeć w głąb, trzeba intuicji, a także siły,

by wytrzymać to, co widzimy”. 

~ C.P.Estes

HARMONOGRAM

Tematy Spotkań

poniedziałek 25 grudnia

Kultura nadużywania || Maria Moonset

Rozmawiamy o perspektywie kulturowej. Żyjemy w kulturze, która trenuje nas do nadużywania wszelkich zasobów. Ziemi, zwierząt, roślin, innych ludzi i siebie samych. Maria mówi o spotkaniu człowieka z człowiekiem. Spotkaniu się we wspólnym doświadczeniu bólu, cierpienia, które nas łączy i jednocześnie zmienia. To połaczenie przynosi przemianę. Często to wystarczy.

Kolektywna historia kobiet || Maja Wąsala

Rozmawiamy o kolektywnej kobiecej historii.  O tym, jak wyjść/zmieniać wzór kobiecości, Matki Polki – wzór, w którym wyrosłyśmy i który wrósł w nas. Kim jest Dzika Matka? Ta, która żyje w zgodzie ze swoją naturą i swoją cyklicznością. Jak odzyskać swoje prawo do odpoczynku? Ile potrzeba osób, by ogarnąć obowiązki jednej matki? – Maja dzieli się swoją historią – to poruszająca opowieść.

wtorek 26 grudnia

Generacyjne dziedzictwo || Aneta Pisz

Rozmawiamy o przkazie generacyjnym. Spadku doświadczeń, które zostają z nami. Często są też motywatorem do wybierania ścieżki pomagaczki. I stają sie naszymi metaumiejętnościami.

Zapis w układzie nerwowym || Sylwia Wójcik

Wiesz, że w przestrzeni terapeutycznej spotykamy się poprzez własne układy nerwowe? Rozmawiam z Sylwią o tym jak wygląda trauma z perspektywy układu nerwowego i jak zmienić ten zapis w matrycy, jaką jest nasz układ nerwowy.

Środa 27 grudnia

Perfekcyjny system || dr Monika Ochalik

Razem z Moniką poruszamy temat braku wsparcia systemowego. Ale także zaufania sobie i podązania za własnymi wartościami. Dotykamy też duchowości w psychoterapii.

O ranach || ANNA ROGOWSKA

Zapraszam Cię na spotkanie na żywo, gdzie opowiem o moich odkryciach w pracy z kobietami, które zawodowo zajmują się pomaganiem. Jaka jest charaktersytyka nas – „pomagaczek”. Czym jest archetyp Uzdrowicielki i jak możemy z niego korzystać. Dlaczego jest tak trudno mówić o naszych ranach. I jakie kroki potrzebujemy zrobić, by zmienić wzory kulturowe, generacyjne i osobiste. Jak wygląda ścieżka uzdrawiania. Opowiem o programie Uzdrowienie Uzdrowicielki i odkryciach z pierwszej jego edycji.

czwartek 28 grudnia

Retraumatyzacja || Ewa kowalska - Janusz

Rozmawiamy o trudnościach wielowarstwowych na ścieżce terapeutycznej. Ewa dzieli się doświadczeniem samobójstwa swojego pacjenta. Czy są procedury, które wspierają terapeutę? Co mówią statystyki. Ewa opowiada o tym, co wspiera i jak nie zostać samą w tym doświadczeniu. Jak dodaje na koniec rozmowy: „By ta śmierć nie poszła na marne”.

MUST HAVE terapeutki || dr Eliza Sobuta - Wajdi

Rozmawiamy o zasobach niezbędnych do prowadzenia procesów terapeutycznych. Jak być skutecznym narzędziem do pomagania innym? Mówimy o metaforze pokoju – tego własnego dla siebie jaki i pokojów, które mieścimy w sobie dla każdego naszego klienta/pacjenta.

piątek 29 grudnia

Przynależność || Małgorzata Michaluk

Rozmawiamy o odporności psychicznej i samoregulacji. O tym jak odróżnić misję od ścieżki serca. I o odnajdywaniu przynależności – takiej, która karmi i zasila. 

Krąg Kobiet || dr Anna Żęcin - Dereń

Rozmawiamy o atmosferze perfekcjonizmu w zawodach medycznych. O tym, że nie ma tam miejsca na własne emocje. Co z nimi robić? I o tym, jak potrzeba, by nie być samą przywołała kobiety. Opowiadamy też, czym jest krąg i jak pomaga kontaktować się z własną duchowością. Duchowością, która nie przynależy do żadnej religii, jest codzienna, cielesna.

sobota 30 grudnia godz. 10:00

Spotkanie w kręgu terapeutek

Zapraszam Cię do żywego doświadczenia w kręgu terapeutek. Spotkamy się, by dopełnić to, co wydarzyło się podczas tygodnia poruszania różnych tematów. To też czas na pytania odnośnie ścieżki Uzdrawiania Uzdrowicielki.

korzyści

Co zyskasz?

Spotykamy się w gronie specjalistek, ekspertek. Jesteś jedną z nich. Wraz ze swoją wiedzą, doświadczeniem i praktyką. Spotykamy się w gronie kobiet takich jak Ty. Wraz z ranami, obawami, pytaniami. By w tej przestrzeni dzielić się perspektywą, wymieniać doświadczeniami i szukać odpowiedzi.

E

Spotkanie specjalistek, ekspertek. Kobiet, z którymi można się zidentyfikować na bazie zawodowej i osobistej.

E

Interaktywne spotkanie. To autentyczne, szczere i poruszające rozmowy, nie naukowe prelekcje czy wykłady. 

E

Dedykowana przestrzeń. Zapraszam Cię do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na zamkniętej grupie fb W kręgu terapeutek

E

Wspólnota – moją intencją jest budowanie połączenia, by nie być samą w tym, co trudne.

Dołącz do Seminarium

Rana, do której nie można się przyznać

6-dniowe BEZPŁATNE spotkania w gronie 10 specjalistek.
Zapisz się na listę, aby dołączyć.

Seminarium otwiera zapisy do programu Uzdrowienie Uzdrowicielki.

START: 25-30.12.2023

.

POLITYKA PRYWATNOŚCI  //  REGULAMIN