Rzeka Życia
– o regenerowaniu energii twórczej

5 tygodni, podczas których jesteś blisko Siebie

Warsztat dla kobiet, które tęsknią za tym, by wyrażać siebie.

Chcą pozwolić sobie na życie w zgodzie ze swoją naturą, według swojego rytmu.

 

ZAPISUJĘ SIĘ

dla kogo

 

Jeżeli…

 

– zawodowo zajmujesz się pomaganiem
– jesteś zmęczona, wyczerpana intelektualnie, emocjonalnie, fizycznie
– chcesz zregenerować siły twórcze, potrzebujesz inspiracji
– chcesz lepiej zrozumieć, poczuć swój naturalny rytm, rytm w którym żyjesz, w którym tworzysz, pracujesz

 

Twórczość to energia życia. Dopóki żyjesz – tworzysz, sprawiasz, powołujesz do życia.

O CZYM?

Pozwól sobie BYĆ tą, którą jesteś

Energia twórcza to naturalna, pierwotna energia życiowa, przynależna każdej istocie.
Jeżeli brakuje nam energii twórczej czujemy się zmęczone, zniechęcone, zrezygnowane, trudno nam rozpoczynać i doprowadzać projekty do końca, skoncentować na wizji i wyrazić ją, brakuje pomysłów na siebie i swoje życie.
Oznacza to, że nurt został zablokowany lub wody zanieczyszczone. Wówczas jesteśmy jak umierająca rzeka. Utrata czystego twórczego nurtu powoduje psychiczny i duchowy kryzys. W skażonej rzece wszystko zaczyna wymierać, nie rodzi się nowe życie.

JAK?

Spotykamy się w kręgu kobiet – to wyjątkowa przestrzeń do połączenia się z pradawną mądrością i miłością płynącą z kręgu.

Poprowadzą nas baśnie z książki „Biegnąca z wilkami” C.P.Estes, baśnie, które mówią o pielęgnowaniu energii twórczej: „La Lorona”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Trzy złote włosy”.

Pomiędzy Kręgami dostaniesz wsparcie w grupie, która będzie przestrzenią do dalszej eksploracji, zadawania pytań, dzielenia się swoimi przeżyciami, a także swoją twórczością. Codziennie dostaniesz łatwo przyswajalną dawkę inspiracji.

DLACZEGO

Rzeka Życia

Nie da się nie tworzyć.  Wszystko, co robisz jest aktem twórczym, wyrażaniem siebie.
Kiedy gotujesz, bawisz się z dziećmi, malujesz obraz czy ściany, kochasz się, śpiewasz, pracujesz, plotkujesz, 

płynie przez Ciebie ta sama energia – energia życia.

Co kreujesz?

1. cykliczność

Kreatywność jest sposobem na bycie w bardzo intymnej relacji z życiem, ze sobą samą a także z innymi ludźmi. Ma swój rytm, wymaga odnawiania.

2. przepływ

Kiedy pozwalasz, aby coś większego przepływało przez Ciebie, wypływało z
wewnętrznego źródła, współtworzysz z WielkąTajemnicą.

3. radość

Możesz wybrać co chcesz tworzyć. To ta sama energia, która kreuje radość, przyjemność, miłość, jak i rutynę, frustrację, niezadowolenie.

 „Rzeka Dzikej kobiety karmi i pielęgnuje tak długo, aż staniemy się istotami podobnymi do niej: życiodajnymi. Kiedy tworzymy, ta dzika i tajemnicza istota tworzy z kolei nas, wypełniając nas miłością. Pobudza nas w taki sposób jak, jak słońce i wiat pobudzają przyrodę do życia. Wzbiera w nas życiowa energia, aż zaczynamy wydawać z siebie życie: otwieramy się, kwitniemy, dzielimy i mnożymy, zapładniamy, nosimy pod sercem, rodzimy, dzielimy się życiem.

Clarissa Pinkola Estes

 

Jaki jest Twój nurt, wody twórcze?

9

masz ochotę pisać, śpiewać, tańczyć, malować, gotować itp. ale … wciąż jest jakieś „ale”, które na to nie pozwala

9

masz mnóstwo pomysłów, które zaczynają się i kończą w głowie

9

pomysły, plany, marzenia – produkujesz ich mnóstwo, ale niewiele z nich przechodzi do fazy realizacji, a jeszcze mniej przynosi owoce

9

silny głos krytyczny uniemożliwia Ci ujawnianie się, wyrażanie siebie, pkazywanie tego, co robisz

9

jesteś zmęczona, wyczerpana, życie straciło smak i kolory, przestajesz odczuwać przyjemność i radość

9

masz somatyczne dolegliwości, bóle głowy,  problemy ze snem, jedzeniem, odczuwasz sztywność mięśni

9

potrzebujesz regeneracji, oddechu, świeżości, inspiracji

 

 

Kiedy działasz w zgodzie ze sobą, karmisz swoją duszę i wszystko dookoła.

jesteś nią.

Twórczość to energia życia

 

KREACJA

Oczyść rzekę życia – połącz się ze źródłem. Energia twórcza to nie domena artystów – to energia życiowa, życiodajna przynależna każdej z nas do tworzenia swojego życia w zgodze ze swoją naturą.

KRĄG KOBIET

Zaczerpnij z mądrości kręgu. Poczuj wsparcie innych kobiet. Spotykamy się w kameralnej 10-osobowej grupie. Intymna atmosfera. Poczuj wspólnotę kobiet, daj i weź zrozumienie, zaczerpnij inspirację.

BAŚNIE

Poznaj pracę poprzez baśnie. To przestrzeń pomiędzy słowami – odpoczywa głowa, prowadzi Cię pamięć ciała, uczysz się słuchać ciała, kontaktować ze zbiorową mądrością.

BEZ OGRANICZEŃ

Zaufaj temu, co czujesz i doświadczasz. Spotykamy się ONLINE – poprzez platformę Zoom i grupę FB. Masz dostęp do ponadczasowej, pierwotnej wiedzy tam, gdzie jesteś.

Jesteś gotowa na twórcze życie?

„Zdolności twórcze kobiety są jej najcenniejszym atutem, bo promieniują na zewnątrz,

a jednocześnie są strawą do wnętrza pod każdym względem: psychicznym, duchowym, umysłowym, emocjonalnym i ekonomicznym.

Dzika natura otwiera przed nami nieskończone możliwości: jest kanałem rodnym, orzeźwia

i wzmacnia, gasi pragnienie, zaspokaja głód głębi i spontaniczności”. 

C.P.  Estes

 

OPINIE

O tym jak Pracujemy

 

„Miałam okazje doświadczyć połączenia z moją intuicją, z czymś wiekszym ode mnie. Ogromną inspiracją było dzielenie się w kręgu. Dostałam bardzo cenne wskazówki dotyczące mojej twórczości, tego jak tworzyć, co jest ważne. Mocną stroną programu jest praca na głębi, Twoje prowadzenie, wymiana w kręgu, bardzo ciekawe procesy zapraszające do kontaktu z głębszymi jakościami.”

~ Karolina Gładych | Transformation Coach

„Moją intencją, dla której zdecydowałam się na udział w warsztacie było zainteresowanie doświadczeniami… hmm… duchowymi? W każdym razie takimi, które płyną z mojego wnętrza i nie podlegają obiektywnej ocenie. Warsztat oswoił mnie z wizualizacją, wyrażaniem siebie przez ruch i pomógł zaufać temu co widzę lub czuję w głębi siebie. Czułam się bezpiecznie na tyle, żeby eksplorować swobodnie i po swojemu. Poczułam swój wewnętrzny ogień. Zobaczyłam, jak ważne jest dla mnie wyrażać siebie w tańcu, śpiewie, kontakcie z naturą i jak ważne jest dla mnie zapewnianie sobie tego, dbanie o to. Dla mnie Kobieta Pająk jest bardzo neutralna w swoich cechach (nie widzę jej wyłącznie jako dziewicy albo dzikuski) i dzięki temu odbieram ją jako przyjaciółkę, albo wręcz patronkę, która wspiera mnie we wszystkich wyborach, które płyną z wnętrza, są dogłębnie moje. Bardzo ważne jest też dla mnie to, że wciąż mam kontakt z innymi uczestniczkami warsztatu i nawzajem się wspieramy. Mocną stroną programu jest kontakt z innymi kobietami, doświadczenia. Wydaje mi się też, że potrafisz Aniu sprawić, że każda uczestniczka czuje się ważna. Że jej zdanie albo doświadczenie jest cennym głosem w dyskusji.”

 

~ Anna D. 

 

„Żywa praca grupowa z innymi kobietami była niezwykła, pełna różnorodności i jakby odkrywaniem i ukazywaniem światu tej tajemniczej części tkwiącej głęboko w nas. Praca była naprawdę niezwykła. Dokonał się we mnie proces odsłonięcia pewnej części mnie, która jest mi teraz bardzo pomocna. Odczuwam ją, jako głębsze moje poczucie bycia w swoim ciele. Czerpanie z jego mądrości. Jestem bardzo wdzięczna za warsztat i za wszystkie informacje i doświadczenia, które w tym czasie dostałam. Wiem, że kontakt z najgłębszą cząstką siebie możliwy jest poprzez zobaczenie przeszkód, które w tym kontakcie przeszkadzają. Jestem teraz w takim procesie. Wiem też, że wydeptana droga do Kobiety Pająk jest realna, w jakimś stopniu odczuwam ją, pomaga mi. Dziękuję:)”

~ Ewa G.

Znam Anię i magię jej pracy nie od dzisiaj. Chciałam poszukać w sobie wątków, nitek, tematów, które wymagają ode mnie uwagi i wyjąć na światło dzienne. Program wprowadził mnie w głęboką pracę z metaforami zawartymi w baśni. Pozwolił mi bezpiecznie połączyć się z „moimi” wątkami i przepracować je.
Ania pozostawia wystarczającą przestrzeń na nasze własne interpretacje, szukanie własnych treści i właściwych dla siebie rozwiązań, zaprasza każdą z nas do uczestniczenia i czerpania po swojemu. Dla mnie to ważne. Mocną stroną programu jest spokój i wgląd Ani. Magia, która z niej emanuje.

~ Małgorzata Żukowska | Prosperuj Jako Coach

Praca u Ani Rogowskiej jest dla mnie zawsze dużym przeżyciem i podróżą wgłąb siebie. Metafora, jaką jest baśń, jest jednym z najciekawszych znanych mi sposobów kroczenia po ścieżkach swojego życia i szukania na nich własnej mocy i odpowiedzi. Warsztat Kobieta Ptak dał mi nowy wymiar integralności, spojrzenia na siebie z innej perspektywy i dania sobie prawa do bycia silną i korzystana z własnej mocy. Zobaczyłam na jakim jestem etapie obejmowania swojej siły i co mnie blokuje. Podeszłam do siebie z większą wrażliwością i wyrozumiałością. I do tego otrzymałam całą tonę uwagi i empatii. Namalowałam nawet swoją Kobietę Ptak, która do dzisiaj stoi na kominku 🙂

~ Dominika Lis | Psycholożka, Trenerka

Nie wahaj się wziąć udziału w warsztatach z Karoliną jeśli szukasz czegoś więcej niż teorii, jesteś gotowa
obudzić zmysły i wejść głębiej w siebie, znaleźć relaks i docenić piękno życia – oto, co dostajesz.
Krąg kobiet ‘Rebirth of the Wild Soul’ uświadomił mi moje głębsze potrzeby, pokazał mi inne
perspektywy, dostroił mnie do mojego ciała i spotkałem niesamowite kobiety! Gorąco polecam!

~ Agnieszka C., Cypr

W życiu trudno jest znaleźć ludzi promieniujących miłością i pozytywnością, a Karolina jest jedną z tych
osób. Dała nam przykład, w jaki sposób możemy lepiej się rozwijać się, kiedy umysł i serce są ciche i
otwarte, bez osądu. Warsztat był oazą w moim gorączkowym życiu. Po powrocie do codzienności szybko
zauważyłem, że potrafię się lepiej komunikować i nie oceniać. Dziś rano musiałam skonfrontować się z
'trudną' osobą i wcieliłam z życie to czego nauczyłam się podczas warsztatu i zadziałało! Karolina jest
bardzo utalentowaną osobą, która potrafi wspierać. Dziękuję!

~Audrey Friggieri | Malta

To był wspaniały i bardzo wyjątkowy warsztat. Karolina swoim spokojem, łagodnością i siłą nauczyła
mnie patrzeć na moje problemy w nowym świetle. Odkryłem w sobie mocne strony, o których nie
wiedziałem, że je posiadam. Moja zwiększona samoocena doprowadziła do poziomu pewności siebie,
którego nigdy wcześniej nie doświadczyłam.

~ Wanda Plachimowicz | Polska

Karolina jest naprawdę cudowną, życzliwą i doświadczoną trenerką, mogę ją gorąco polecić! Podczas jej
5 dniowego warsztatu dostałam dużo znaczących, głębokich wglądów, doświadczyłam oczyszczających
łez i uzdrawiającego śmiechu.

~Pia Adibe | Finlandia

ŻYCIE twórcze TO SZTUKA CODZIENNośCI

Twoja Inwestycja

Kiedy jest tak cicho

Kiedy jest tak cicho
I jesteś tak blisko siebie
Czujesz i wiesz
Że jest tak dużo miłości
Że jest tak dużo boskości
Że jest tak dużo ognia
Nieposkromionej dzikości
Kiedy jest tak cicho
I jesteś tak blisko siebie
Czujesz też
Tą ciężką powłokę
Jak skórę z betonu
Co szczelnie chce skrywać
Ten wulkan ognisty
Ocean przejrzysty
I dziki las
I ukryć chce ten zadziwiający kwiat
Pyszniący się tak bezwstydnie
Jak z bajki kolorami
Otwarty, kuszący, słodko wabiący
Bo tak się boisz
Że jest Ciebie za dużo
Że to kim jesteś
Jest tak nie na miejscu
Niepasujące do przyjętych ram
Jakby z zupełnie innej bajki

Karolina Gładych

Kobieto droga
Tak słodka i cudna
Przez tyle lat
Betonowałaś
Szczelnie zakrywałaś
Że już prawie uwierzyłaś
Że ten beton to Ty
Lecz…
Kiedy jest tak cicho
I jesteś tak blisko siebie
To czujesz i wiesz
Że to czym jesteś
To ogień
To woda
To wiatr
To ziemi szept
Już przebudź się
To duszy dziki taniec
Swobodnie zrzucasz kaganiec
To duszy głos
Wyśpiewaj go
To duszy dotknięcie
Co rany leczy najgłębsze
To dzikości potężny zew
Na nowo rodzisz się
Na nowo rodzisz mnie

O MNIE

Anna Rogowska

Jestem psycholożką, terapeutką ciała i ekspertką pracy poprzez baśnie. Specjalizuję się w pracy z kobietami, które są zmęczone nieustannym byciem dla innych. Pomagam im zregenerować siły, by miały z czego dawać. Jak to robić? Odpowiedzi szukam wśród kobiet. Tych, które są na wyciągnięcie ręki, tych, z których pochodzimy, jak i tych pradawnych, mitycznych, z baśni. Pracuję indywidualnie poprzez sesje terapeutyczne i sesje masażu. Prowadzę autorską metodą cykl warsztatów rozwojowych Dzika Kobieta – Bliskie Spotkania, inspirowanych baśniami z książki „Biegnąca z wilkami” C.P. Estes oraz 9 – miesięczny program dla terapeutek Ta, Która Wie – zaufaj sobie. Jestem inicjatorką Kręgu Kobiet dla terapeutek.
www.anna-rogowska.pl

O MNIE

Karolina Gładych

Z zawodu jestem psycholożką, coachką oraz trenerką rozwoju osobistego. Od ponad 10 lat wspieram kobiety w odnajdowaniu głębokiej samoakceptacji i mądrości emocjonalnej, odkrywaniu wewnętrznego piękna, mocy, unikalnych darów i twórczego potencjału oraz osiąganiu pełniejszego spełnienia w różnych sferach życia. 

W swojej pracy łączę kilka nurtów psychologi a za swoją najważniejszą nauczycielkę uważam intuicję. Moim głównym narzędziem pracy jest głębokie słuchanie. Wykorzystuję również metody pracy z ciałem i ruchem, wyobraźnią i relaksacją.

Od paru lat jestem na ścieżce głębokiej eksploracji dzikości i energii kobiecej. Ta droga otworzyła przede mną nowe możliwości pełniejszego wspierania kobiet, których nie mogłam znaleźć w bardziej tradycyjnych nurtach psychologii i duchowości.

www.karolinagladych.com